Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

HOMMAGGI GRAVICEMBALISTICI JANA RYCHLÍKA 1916 – 2016. Sylvia Georgieva – cembalo

Listopad 23, 2016 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

Jan Rychlík (1916 – 1964) byl multiinstrumentalistou, hrál na bicí nástroje v orchestru Karla Vlacha a na počátku své skladatelské kariéry psal zejména swingové a taneční melodie. Po druhé světové válce se začal věnovat též filmové hudbě. Je autorem hudby například k populárnímu filmu Limonádový Joe nebo k  animovanému filmu Création du Monde francouzského karikaturisty a ilustrátora Jeana Effela.

Jeho pozdní tvorba originálně spojuje prvky poválečné avantgardy s technikami tzv. Druhé vídeňské školy. Těžištěm Rychlíkovy tvorby je komorní hudba, která se již za jeho života setkávala s velkým ohlasem a byla uváděna předními českými interprety své doby.

Jan Rychlík byl vskutku renesanční osobností, zabýval se též hudební teorií, výtvarným uměním, literaturou, historií, ale i matematikou a kybernetikou. Všechna vydání Rychlíkových skladeb byla vždy brzo rozebraná a podobně je tomu i s jeho literárními pracemi. Lze jen litovat, že plodný skladatelův ži­vot náhle skončil v necelých 48 letech. Jeho dílo nebylo zdaleka uzavřeno.

Podrobnosti

Datum:
Listopad 23, 2016
Čas:
6:00 pm - 8:00 pm

Místo konání

Hudební a taneční fakulta AMU v Praze, sál Respirium
Malostranské nám. 13, Praha 1,
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.