Театър-лаборатория „Алма Алтер” към Софийския университет „Св. Климент Охридски” преставя в Прага моноспектакъла „Септември” по едноименната поема на Гео Милев. С участието на младия актьор Георги Аврамов, художествен ръководител Петя Йосифова. Събитието е част от 25-ия Международен театрален студентски фестивал Zlomvaz, който ще се проведе в Прага от 2 до 5 май.
Поемата „Септември” на Гео Милев е едно от най-емблематичните произведения в българската литература. Написана през 1924 г., творбата остава актуална и до днес и надхвърля границите на своето време.
Повече информация на http://www.zlomvaz.cz/2018/.


+420 233 326 862