Sofia Bekatoru je řeckou olympijskou reprezentantkou v plachtění. Její život ale nabere zcela jiný kurz poté, co obviní vysoce postaveného sportovního funkcionáře ze znásilnění a zažehne tak první jiskru hnutí #MeToo v Řecku.
Film a následná debata s Irenou Hůlovou se koná v rámci Mezinárodní výstavy plakátů na téma Práva žen. Debata se bude věnovat filmu, který na letošním mezinárodním filmovém festivalu dokumentárních filmů Jeden svět obdržel cenu regionální poroty. Diváci na festivalu ocenili i následnou debatu Ireny Hůlové a Daniela Bartoně.
Program vznikl ve spolupráci s partnery výstavy, kterými jsou Amnesty International ČR a Jeden svět.
Být vrcholovým*ou sportovcem*kyní znamená odmala cestovat bez rodičů, jen se svým trenérem a týmem. Této křehké situace zneužil trenér Amalíji, další řecké sportovkyně, jež se po Sofiině otevřené zpovědi odváží promluvit. Člověk, kterému důvěřovala, ji poprvé znásilnil v jejích jedenácti letech. Dokument sleduje soudní proces, při němž je Amalíja soustavně ponižována a její obvinění bagatelizována ve snaze zdiskreditovat její výpověď i úspěšnou sportovní kariéru. Ačkoli soud nakonec rozhodne v Amalíji prospěch, ona i Sofia si uvědomují, že boj za modernizaci řeckého právního systému, kterému chybí ucelený rámec pro monitorování zneužívání mladistvých, tím teprve začíná.
Režie Vania Turner