OBRAZY Z KERAMIKY A KERAMIKA Z OBRAZŮ, autorská výstava Georgi Georgieva

OBRAZY Z KERAMIKY A KERAMIKA Z OBRAZŮ, autorská výstava Georgi Georgieva

Bulharský umělec Georgi Georgiev studoval v letech 1969-73 na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru Keramiky a porcelánu pod vedením významného českého prof. Otto Eckerta. Studium v bývalém Československu ho velice ovlivnilo zejména v jeho budoucí tvorbě. Do Čech se pravidelně vrací na sympozia atd. Po návratu do Bulharska pokračoval ve studiu na Národní výtvarné akademii v Sofii u prof. Kolarova. Již od konce studií se účastnil mnoha mezinárodních výstav a soutěží. Po roce 1989 se stal členem Svazu bulharských výtvarníků a od roku 2008 je děkanem Národní výtvarné akademie v Sofii.

Od devadesátých let se Georgi Georgievovi podařilo uspořádat mnoho samostatných výstav a to nejen v rodném Bulharsku (nejrenomovanější galerie v Sofii), ale například i v New Yorku a Římě. Kromě samostatných výstav a projektů se účastní soutěží, plenérů, sympozií a společných výstav v Bulharsku, Turecku, Řecku, Itálii aj.

Jeho expozice v Galerii Bulharského kulturního institutu v Praze je jeho první samostatná výstava v České republice. Představuje keramické plastiky, vázy a instalace na stěny, které vznikly speciálně pro pražskou výstavu. Několik z nich letos v létě na Mezinárodním sympoziu malby na porcelán v Dubí.

Vernisáž ve středu 19.11.2014 od 18 hodin.

Výstava pokračuje do 31.12.2014

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.