malka

12. března uvede Divadlo pod Palmovkou další letošní premiéru – novou inscenací je Náměsíčná komedie aneb Kankán u starého mládence, a to v režii Nikolaje Peneva.
Komedie o noční dámské návštěvě v bytě pro staré mládence, kam dámské návštěvy v žádném případě nesmějí…
Půvabná komedie pozdní noci a brzkého rána plná nejpodivnějších zápletek i osobité „náměsíčné“ poezie je vystavěna po vzoru klasických frašek. Její děj se točí kolem vskutku klasického mužského problému jak nejlépe dostat cizí ženu ze své postele předtím, než si jí někdo všimne. Dotýká se však také témat pokrytectví, nezbytnosti porušování některých pravidel, falešné morálky a nejrůznějších podob omezenosti. Je také mimořádně výstižnou komediální studií odvěkého souboje mezi mužem a ženou, jehož pomyslný vítěz bere vše…
Režisér Nikolay Penev se narodil 2. listopadu 1974 v Bulharsku. Na Sofijské univerzitě studoval slovanštinu, potom odjel do Prahy studovat režii a dramaturgii na DAMU. Hrál v několika divadelních inscenacích jak v Sofii, tak v Praze (Švandovo divadlo, Divadlo Disk), má za sebou i první divadelní režie. Za inscenaci ČTIVO PRO KLIDNÝ SPÁNEK pro Divadlo Sfumato v Sofii získal diplom Mezinárodní akademie umění v Paříži.

Autor hry Sean O’Casey.
Hra bude uváděna v novém českém překladu Jiřího Joska.

Premiéra 12.3.2016 od 19:00
Divadlo pod Palmovkou

 

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.