The_SINKING_of_SOZOPOL_NewYork_Milano.indd

Bulharský hraný film Potápění Sozopolu (2014) byl zahrnut do programu Prague Independent Film Festival, který proběhne v Praze od 15. do 18. srpna 2016. Na promítání se můžete těšit v úterý 16. srpna od 18. 00 v kině Evald. Režisér Kostadin Bonev přijede do Prahy film osobně představit.

Prague Independent Film Festival se soustředí zejména na nezávislý film. Organizátoři snaží podporovat filmy a audio-vizuální produkty autorů s výraznou osobností a zvláštním pohledem na filmovou tvorbu. Festival je soutěžního charakteru a bulharský film Potápění Sozopolu se bude moci utkat o sošku za nejlepší hraný film.

Potápění Sozopolu je režisérovým třetím hraným filmem. Byl natočen podle stejnojmenného románu Iny Valčanové. Své role v něm skvěle ztvárnili herci Dejan Donkov, Snežina Petrova, Stefan Valdobrev, Svetlana Jančeva, Vasil Gjurov a další. Snímek byl oceněn Zlatou růží 2014 – cena pro nejlepší herečku (Snežina Petrova) a nejlepší scénář (Ina Valčanova, Kostadin Bonev), dále cenou pro nejlepší zahraniční film z Mezinárodního filmového festivalu v New Yorku a cenou za herecké výkony Filmového festivalu v Miláně.

Starší muž se vrací do dávno zapomenutého Sozopolu s deseti lahvemi vodky. Je jasné, že až lahve dojdou, musí se stát něco, co změní jeho život navždy. Co to bude se dozvíte v úterý 16.8.2016. http://www.evald.cz/klient-181/kino-53/stranka-788/film-100797

Více informací a program festivalu naleznete na http://www.prague-film-festival.com/index.php

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.