BVA web

Hlasy jeho zpěvaček jsou fascinující, jejich styl zpěvu je archaický, charakteristický a zakořeněný v po staletí trvající místní tradici. The Bulgarian Voices Angelite šíří slavný bulharský sborový zpěv přes 30 let, skládá se z 20 zpěvaček z celého národa a působí pod vedením Georgije Petkova. Podařilo se mu okouzlit svět svou jedinečnou kombinací klasických a lidových tradic. Tato směs je dále doplněna tajemným i tajuplným způsobem zpěvu.

Koncert je součástí koncertní série Jazz Meets World. Více informací a vstupenky zde.

The Bulgarian Voices Angelite vydaly mnoho alb uznávaných kritiky po celém světě. Mají také několik nominací na Grammy. Sbor nabízí něco, co přesahuje běžné lidové klišé. Jeden posluchač by si mohl myslet, že jde o archaické zvukové světy z dálek, jiný, že jde o partnerství avantgardy a středověku.

Sbor The Bulgarian Voices Angelite byl založen v roce 1991. Představil se prakticky všude: v Německu, Nizozemsku, Belgii, Dánsku, Švýcarsku, Rakousku, Španělsku, Francii, USA, Kanadě, Mexiku, Indii. Vystupoval na udílení Nobelovy ceny za mír v Oslu. Phil Collins pro něj napsal píseň „Transformation“, která se objevila na soundtracku a DVD Disneyho filmu „Bear Bear“.

Pátek 9.11.2018, 19.30 hodin

Divadlo U hasičů, Římská 45, Praha 2

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.