Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

ZRCADLA PAŘÍŽE: MEZI SKLEM A VODOU. Výstava Boré Ivanoffa a Marie Bouquet

Březen 8, 2016 @ 6:00 pm - Březen 31, 2016 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Výstavu u příležitosti Dnů frankofonie organizuje Velvyslanectví Bulharské republiky a Bulharský kulturní institut ve spolupráci s Francouzským institutem.

Po úspěchu výstavy « Paris 13 : entre histoire et modernité » (Paříž 13: mezi historií a moderností) přichází dvojice Marie Bouquet – Boré Ivanoff s novým projektem, ve kterém se mistrně doplňují fotografie a malba.
Tentokrát se nejedná o kontrasty starého a nového v hlavním městě, ale o vnímání různých zrcadlení a odrazů, jež nám nabízí.

Život ve společnosti se vyvíjí, svět se žene vpřed a naše obytné prostory se tomu uzpůsobují.
Pařížská architektura, hluboce poznamenaná proměnami barona Haussmana, jeho širokými bulváry a kamennými domy, postupně přenechává místo novému urbanismu, přinášejícímu rozvoj zelených ploch a převahu lehkých konstrukcí a reflexních materiálů.
Tato nová architektura v duchu návratu ke kořenům, elegance a lehkosti, spočívá v modernějších a ekonomičtějších technologiích, splňujících také nové požadavky, zejména ekologické.
Vyvstává zde otázka, zda tento vývoj v urbanistické koncepci vedoucí k přítomnosti mnoha zrcadlových ploch v ulicích, nesymbolizuje zároveň i městskou společnost, jež se obrací ke svému obrazu a odrazu. Společnost si zakládá na vzhledu, a městská estetika jí nastavuje zrcadlo, v jehož střípcích se skrývají i možná zklamání.
Symbolickou sílu zrcadlení, červené nitky výstavy, dokonale doplňuje úplná zdvojenost děl, na jedné straně fotografie, a na druhé její odraz v podobě malby – plátno jemně přebírá obraz zachycený na fotografii a dodává jí nový rozměr, vytváří prostor k úvahám nad rozdíly obrazu a jeho zrcadlení.

Projít si tuto výstavu, jež mapuje všech 20 pařížských městských částí, přináší v rozmanitosti odrazů ještě další úvahy, stejně hluboké, o duších dnešních velkoměst.

Vernisáž za účasti Boré Ivanoffa.

Výstava potrvá do 31.3.2016

Podrobnosti

Zahájení:
Březen 8, 2016 @ 6:00 pm
Ukončení:
Březen 31, 2016 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.