Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

ZDÁNLIVÉ OBYDLÍ

Září 19, 2019 @ 6:00 pm - Říjen 10, 2019 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze představuje společnou výstavu Dariny Peevové a Atanase Totljakova Zdánlivé obydlí. Ta publiku nabídne možnost seznámit se s experimentem autorů, kteří přejímají obrazy předmětů z muzea Stanislava Dospevského a vytváří nový pohled na ně. Ze samotných předmětů nebo jejich částí vzniká objekt umělecké interpretace. Současní historici umění míní, že to byl právě Stanislav Dospevski, kdo v bulharském malířství začal se světskou malbou. Jeho dům v Pazardžiku, který výtvarník obýval v 19. století, dnes slouží jako výtvarná galerie. Do hledáčku pozornosti se v tomto projektu dostávají předměty, dává se jim jiný význam. Nejsou to pouze předměty každodenního užití nebo muzejní exponáty, vypovídající o své době, ale metafyzické objekty s novým uměleckým posláním. Autoři se prostřednictvím obyčejných věcí snaží komentovat a převyprávět témata jako význam smrti, věčnosti, viditelného a neviditelného apod.

Darina Peevová vystudovala uměleckou školu a později obor Grafika na univerzitě ve Velikém Tarnovu. Od roku 2007 je členkou Wien Künstlerhaus. Je autorkou mnoha samostatných výstav v Bulharsku i v zahraničí. Výtvarnice je nositelkou řady mezinárodních i národních ocenění z prestižních soutěží. Žije a tvoří v Bulharsku a Rakousku.

Atanas Totljakovje doktorem dějin umění. Přednáší na univerzitě ve Velikém Tarnovu na katedře Kresby. Má za sebou desítky samostatných i společných výstav.

Výstava potrvá do 10. 10. 2019

Podrobnosti

Zahájení:
Září 19, 2019 @ 6:00 pm
Ukončení:
Říjen 10, 2019 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.