Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

ZAHRADY, POBŘEŽÍ A MOŘE

Květen 13, 2015 @ 6:00 pm - Červen 5, 2015 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

ZAHRADY, POBŘEŽÍ A MOŘE. VÝSTAVA SOUČASNÉHO BULHARSKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ Z FONDU DARIK RADIA-SOFIE.

V Galerii Bulharského kulturního institutu v Praze bude představena část kolekce bulharského rádia Darik, zahrnující zhruba čtyřicet obrazů současných bulharských výtvarníků. Jejich práce tvoří představu o uměleckých směrech a procesech posledních patnácti let. Podstatou výstavy je pak důraz na různorodost, tvůrčí sounáležitost a seznámení se s výraznými uměleckými individualitami.

Vystavíme díla autorů: Andrej Daniel, Aneta Dragušanu, Atanas Parušev, Atanas Chranov, Valeri Čakalov, Vasilka Moneva, Veliko Marinčevski, Vichroni Popnedelev, Darina Cureva, Dimitar Petrov, Dolores Dilova, Iva Jaranova, Dejan Enev, Jordan Parušev, Kalojan Iliev-Kokimoto, Ivan Stratiev, Koljo Karamfilov, Krasimir Dobrev, Ljudmil Lazarov, Magda Abazova, Stefan Božkov, Stefan Markov, Nikolaj Karamfilov, Nadežda Kuteva, Javora Petrova, Rumen Atanasov, Jordanka Radeva, Mariana Marinova a Ivajlo Mirčev.

Celá kolekce je výsledkem každoročního plenéru „Zvuk a světlo“ a zahrnuje téměř 400 uměleckých děl zhruba 150 současných výtvarníků. Rádio Darik je jediným celostátním médiem, které organizuje podobnou uměleckou platformu. Sbírka obsahuje obrazy z konce devadesátých let 20. století a z prvních patnácti let 21. století. Takové obrazy se samy o sobě jen velmi těžko dostávají do státních galerií a muzeí. Rádio Darik s obrazy nijak neobchoduje. Zvuk a světlo považuje za možnost nabídnout důstojný prostor k realizaci současným umělcům a to nejen z Bulharska, ale i ze Srbska, Turecka, Ukrajiny, Makedonie, Polska, Francie a Španělska. Plenér funguje od roku 1999. Výstavy z fondu jsou organizovány v Bulharsku i v zahraničí.

Výstava potrvá do 5.6.2015.

Podrobnosti

Zahájení:
Květen 13, 2015 @ 6:00 pm
Ukončení:
Červen 5, 2015 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.