Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

ZÁCHRANA PŘED CHAOSEM

Březen 4 @ 6:00 pm - Březen 27 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Výstava obrazů Kirila Avramova

Kiril Avramov je významnou postavou bulharského kulturního života, která na sebe upozornila nejdříve v poezii. A pak najednou, ve svých 70 letech, začal malovat. Teoretik umění Ivan Marazov o jeho malbě napsal, že je „zvláštní a znepokojivá jako přidušený výkřik“. Něco úplně jiného než jeho jemná lirika, ale stejně angažovaná. Avramovovy obrazy nutí diváka vcítit se a přemýšlet o nich. Jsou jako psychologické rebusy, jejíchž rozluštění vyžaduje aby divák sám za sebe prošel cestu tvorby.

První, který si všimnul jeho talent, byl akad. Svetlin Rusev, který Kirila Avramova označuje jako „záhadu“. „Za jeho společensky známou vizí lze vycítit básníka s citlivou a zranitelnou duší ztrápená chaosem, ve kterém jsme žili a žijem. Básník ale nebyl takovým překvapením, toho jsme znali z některých starších publikací. Malíř však byl opravdovým překvapením. Jeho kompozice jsou expresivní, autentické a plné filozofickou symvolikou.“

Kiril Avramov se narodil v roce 1944. Vystudoval Právnickou fakultu Sofijské univerzity “Sv. Klimenta Ochridského”. Pracoval v oblasti kultury, byl vedoucím kanceláře Ludmily Živkové a asistentem prezdenta Georgi Parvanova. Po zhlédnutí jeho obrazů ho akad. Svetlin Rusev podněcuje aby udělal výstavu. V roce 2019, galerie Nuance vystavuje jeho díla, která jsou přijatá s velkým zájmem jak širokou veřejností, tak i kritiky.

Výstava potrvá do 27. 3. 2020

Podrobnosti

Zahájení:
Březen 4 @ 6:00 pm
Ukončení:
Březen 27 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.