Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

VÝSTAVA MALBA A GRAFIKA. Dejan Valkov, Ljudmil Georgiev, Dimitar Petrov

Září 13, 2017 @ 6:00 pm - Říjen 6, 2017 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze zahajuje novou uměleckou sezónu výstavou Malba a grafika malířů Dejana Valkova, Dimitra Petrova a Ljudmila Georgieva. Expozice v pražské galerii BKI zahrnuje třicet velkoformátových obrazů tří výtvarníků z posledních let. Dimitar Petrov je českému publiku znám z jeho autorské výstavy v BKI-Praha v roce 2014. Jeho dva kolegové se místnímu publiku představí vůbec poprvé.

Svým společným projektem Malba a grafika bojují bulharští umělci s názorem, že jejich styly a techniky jsou neslučitelné a vzájemně se bijí. Pečlivě vybrané a zejména perfektně provedené obrazy poskytují představu o individualitě každého z autorů a zároveň zachycují společný pohled na základní a věčně aktuální lidské hodnoty. Fakt, který skvělým způsobem prezentuje současné bulharské výtvarné umění.

Obrazy Dejana Valkova, Dimitra Petrova a Ljudmila Georgieva jsou majetkem galerií a soukromých sbírek v Bulharsku a v zahraničí.

Dejan Valkov se narodil v roce 1971 v bulharském městě Silistra. Vystudoval obor Nástěnné malby na Národní akademii výtvarných umění v Sofii. Jeho způsob malby je ovlivněn prací na monumentálních malbách a freskách. Zúčastnil se World Art Expo v New Yorku, kde obdržel cenu Den a noc.

Dimitar Petrov se narodil v roce 1969 v Kjustendilu. Vystudoval obor Nástěnné malby na Národní akademii výtvarných umění v Sofii. Je členem Svazu bulharských výtvarníků. Jeho styl se blíží abstraktnímu expresionismu. Je nositelem mnoha ocenění z mezinárodních setkání.

Ljudmil Georgiev se narodil v roce 1961 v Kneži. Vystudoval obor Výtvarná výchova na Pedagogické škole v Dupnici. Je členem Svazu bulharských výtvarníků. Pracuje v oblasti grafiky a rád experimentuje s nestandardními materiály. Je nositelem mnoha ocenění z prestižních soutěží v Bulharsku i v zahraničí.

Výstava potrvá do 6.10.2017.

Podrobnosti

Zahájení:
Září 13, 2017 @ 6:00 pm
Ukončení:
Říjen 6, 2017 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.