Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

VYPRÁVĚNÉ POHÁDKY. Malby z galerie Draka – Sofie

Září 8, 2016 @ 6:00 pm - Září 30, 2016 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

VYPRÁVĚNÉ POHÁDKY ODSTARTOVALY NOVOU UMĚLECKOU SEZÓNU V GALERII BKI-PRAHA

Ve čtvrtek 8. září 2016 byla výstavou Vyprávěné pohádky zahájena podzimní sezóna v Galerii BKI-Praha. Expozice zahrnuje třicet tři obrazů bulharských, francouzských, makedonských, tureckých a rumunských výtvarníků. Mezi nimi nechybí jména jako Gredi Assa, Vichroni Popnedelev, Svetozar Benčev, Angelina Nidin, Yves Gobair, Antoinne Benaire, Marijan Dzin, Ivo Pecov, Anka Kjofirla, Vahit Akan a další. Umělci malovali tyto obrazy během loňského a letošního ročníku mezinárodního plenéru v Sozopolu, který organizuje galerie Draka v rámci Festivalu Frankofonie Soleil.

„Pocit z blízkosti moře je téma, kterým zahajujeme novou uměleckou sezónu v Praze. Společně s týmem galerie Draka vám budeme vyprávět pohádky, vytvořené talentovanými bulharskými a zahraničními umělci. Galerie Draka byla založena v roce 1993, ale velmi záhy se z ní stalo oblíbené místo umělců, spisovatelů a intelektuálů. O 23 let později, po 350 výstavách v Bulharsku a v Evropě, máme tu čest hostit výstavu v Praze.“ ředitelka BKI-Praha Galina Todorova

„Obrazy, které vám dnes v podvečer představujeme, byly vybrány speciálně pro pražskou výstavu a všechny jsou velice rozdílné. Představují rozdílný pohled všech umělců na život, svět, historii, přírodu i každodenní život města Sozopol. To, co všechny tyto obrazy spojuje, je pozitivní nálada malířů, kteří se sozopolského plenéru účastní.“ Alexandrina Isailova, majitelka sofijské galerie Draka.

Jménem bulharského velvyslance Lačezara Petkova k publiku promluvila paní Borjana Punčeva, kterou s galerií Draka a její majitelkou pojí spolupráce a přátelstvíz dobjejího působení na postu ředitelky BKI-Varšava.

V posledních dnech babího léta nám výstava přináší pocit léta. Užijte si v Galerii Bulharského kulturního institutu v Praze výjimečný pocit tepla, hloubky a klidu, který vám pomůže příjemně vkročit do podzimních dnů.

Výstava pokračuje do 30.9.2016.

Podrobnosti

Zahájení:
Září 8, 2016 @ 6:00 pm
Ukončení:
Září 30, 2016 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.