Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

TÝDEN DIVERZITY. Město a emoce – FENOMÉN CHRISTO.

Duben 11, 2017 @ 3:00 pm - 5:00 pm

Navigace pro akce

Představení knihy Transformations – The hidden art of Christo and Jeanne-Claude spisovatelky Zornici Kračmarové

Bulharský kulturní institut v Praze představuje v rámci letošního ročníku festivalu Týden diversity dílo a osobnost umělce, který stále budí diskuzi a spory. Jeho poslední projekt opět přiměl svět plnit stránky médií.

Původem bulharský umělec Christo Javašev se svou manželkou Jeanne-Claude tvořili umělecký pár působící zejména v oblasti umění blízké landartu, nově nazývaného například elementární socha. Od projektů zahalování významných světových památek po začleňování uměleckého díla do přírody a do města. Poslední projekt The Floating Piers realizoval Christo již sám letos v létě na italském jezeře Iseo. Umožnil tak lidem procházet se po dobu tří týdnů po vodní hladině nedaleko Milána. Tím, že jsou projekty dočasné, se snaží divákům připomenout, že vše je relativní a že je potřeba si okamžiků a světa kolem vážit.

Do programu Týdne diverzity, který organizuje FF UK, jsme připravili projekt Fenomén Christo, který volně navazuje na výstavu z roku 2015 věnovanou jeho 80. narozeninám. Zornitza Kratchmarova představí svou knihu Transformations – The hidden art of Christo and Jeanne-Claude.

Transformations – The hidden art of Christo and Jeanne-Claude

Původem bulharská novinářka žijící v italském Miláně, vydala knihu rozhovorů s lidmi, kteří se podíleli na projektech Christa a Jeanne-Claude. Obyčejní pracovníci, oficiální fotograf umělecké dvojice i profesionální horolezec, kteří měli možnost poznat toto umění z blízka, a zcela mu propadnout umožňuje čtenářům pochopit nejen svět umění. (prezentace a diskuze s novinářkou v anglickém jazyce)

Program věnovaný umělecké dvojici, která celý svůj život posvětila nekonvenčnímu umění, zaujme všechny, které zajímá umění, ekologie, filosofie aj.

Podrobnosti

Datum:
Duben 11, 2017
Čas:
3:00 pm - 5:00 pm

Místo konání

Hybernská 4
Hybernská 4, Praha 1, Praha 1,
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.