Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

TRANSFORMACE PAPÍRU

Červen 9, 2016 @ 5:30 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

Transformace papíru je inovativní projekt Sofijského Papírového Art Festu, který představuje současné tendence v papírovém umění. Výběr zejména černo-bílých prací byl připraven speciálně pro expozici v Praze. Díla zachycují kontrast mezi statickým a dynamickým, éterickým a monumentálním, dvojrozměrným a trojrozměrným.

Základní pojící myšlenka výstavy je představit umělecká díla z papíru jako jedno dílo – mozaiku, ve které každý může nalézt snadno odhalitelná i skrytá lidská poslání.

Díla jsou především svou formou sochy nebo prostorové instalace a působí svou lakoničností, především abstraktní vizí, která doplňuje pocit z kontrastu a ticha. Tyto pojmy jsou základem Zen budhismu a můžeme je nalézt i v minimalistickém umění, které je zde představeno uměním z papíru. Byly použity různé techniky a použity odstíny bílé a jiných přírodních barev.

Téma světa a mizející přírody se skrývá v mnoha z vystavených prací, zatímco minimalistické a „promlouvající“ vizuální ticho je skryto ve výběru prací.

Výstava s doprovodným programem pod názvem Transformace papíru odhalí současné tendence papírového umění.

17.30 – Multimediální prezentace projektu Papírový Art Fest

19.00 – Vernisáž výstavy Transformace papíru

Výstava potrvá do 30.6.2016.

Podrobnosti

Datum:
Červen 9, 2016
Čas:
5:30 pm - 8:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.