Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

TO MĚSTO

Říjen 1, 2015 @ 10:00 am - Říjen 30, 2015 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze společně s plakatkombinat.com představují expozici skládající se z výstav Nová bulharská architektura a Favourite City. Pro propojení výstav v jednu společnou expozici jsme jí našli název „TO MĚSTO“.
Kolekce „Nová bulharská architektura“ současných umělců, grafiků a ilustrátorů sleduje bulharskou architekturu a městské prostředí posledních 25 let. Klade důraz na dobré výsledky a změny v oblasti architektury a městského prostředí v Bulharsku. Umělecké interpretace jsou doplněny o fotografie budov, ze kterých umělci čerpali svou inspiraci.
Vystavují: Jasen Zgurovski, Teodor Liho, Georgi Jankov, Nikolaj Mladenov, Milen Gelišev, Nadežda Komitska, Marjan Dzin, Milena Abanos, Stefan Činov, Maxim Mokdad, Filip Bojadžiev a Anna Simeonova.
Kolekce Favourite City zahrnuje autorské vizuální interpretace oblíbených světových metropolí jako je Paříž, Berlín, Soul, Tokio, Londýn aj. Každý z umělců si vybral město, které pro něj skutečně něco znamená. Prostřednictvím svého plakátu na místo zavedou i přítomné publikum. Využili k tomu společný jazyk umění a několik symbolů, které jsou snadno rozpoznatelné a zároveň i neobvyklé. Někteří zvolili upovídanější cestu ilustrace a infografiky, jiní se drželi vizuální slovní hříčky s textem a písmem. Většina z nich se soustředí na metaforu a vizuální vtip.

Vystavují: Marieta Cenova, Kalojan Tošev, Nikolaj Tonkov, Milena Valnarova, Nikolaj Petrusenko, Andon Georgiev – Andonasty, Margarita Dončeva, Kalojan Iliev – Kokimoto, Anna Simeonova, Ivan Gazdov, Jasen Zgurovski, Filip Popov, Theodor Liho, Nikolaj Mladenov, Milen Gelišev, Marjan Dzin, Nadežda Komitska, Jalokin Vortep, Maxim Mokdad, Georgi Jankov

plakatkombinat.com je bulharská platforma zabývající se autorskou plakátovou tvorbou a tiskem, která prezentuje 38 současných bulharských umělců pracujících v oblasti plakátu, grafiky, ilustrace a současného umění.
Výstava je součástí doprovodného programu 9. ročníku festivalu Architecture week Praha.

Podrobnosti

Zahájení:
Říjen 1, 2015 @ 10:00 am
Ukončení:
Říjen 30, 2015 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.