Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

PRÁSK

Leden 29 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

Celovečerní animovaný film režiséra Anri Kuleva

V roce 2020 uplyne 100 let od narození významného bulharského básníka a dramatika Ivajla Petrova. K této příležitosti zahajuje Bulharský kulruení institut filmový rok promítáním filmu Prásk, filmem natočeným podle Pěti pohádek tohoto oblíbeného spisovatele. Za toto dílo byl zapsán do čestného seznamu Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu. Byl také navržen na Nobelovu cenu.

Zatímco pětiletá Lili poslouchá v telefonu pohádky, telefonní budka se nepozorovaně mění v ponorku a ta se potápí do kouzelného (ale možná i do paralelního) světa mořských hlubin, kde může být ukryta perla neocenitelné hodnoty, totiž „perla dobra“. Čím hlouběji Lili klesá, tím je cesta nebezpečnější. Má před sebou překrásné a podivné obyvatele hloubek. Někteří ji přijímají přátelsky, jiní jako dravci. Je jasné, že kromě vnějších rozdílů se obyvatelé podvodního světa liší i svými náladovými a nestálými mravy, za nimiž se ale skrývají jné hlubiny a jiný smysl.

Tento snímek byl prvním bulharským celovečerním animovaným filmem, natočeným po roce 1989. Jeho režisérem byl Anri Kulev, autor více než stovky animovaných, hraných a dokumentárních filmů. Filmovým jazykem Prásk přenáší na plátno barevný a pohyblivý prostor Valeriho Petrova, ve kterém koexistují emoce s rozumem, dobro se zlem, svoboda s povinností.  Koexistují spolu tak, jako společenství dětí a dospělých.

Podle Anriho Kuleva je Prásk „investicí do duší dětí“, postavená na lásce Valeriho Petrova k životu, dětem, dobrodružství a přátelství.

Promítání v bulharštině s českými titulky.

Podrobnosti

Datum:
Leden 29
Čas:
6:00 pm - 8:00 pm
Webová stránka:
http://www.kinopilotu.cz/2397073

Místo konání

Kino Pilotů
Donská 19, Praha 10,
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.