Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

POČÁTKY. Výstava Emila Popova a Stanislava Pamukčieva.

Duben 6, 2016 @ 6:00 pm - Květen 6, 2016 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut představuje výstavu Počátky profesorů Emila Popova (sochy) a Stanislava Pamukčieva (malby a kresby).

Společná výstava dvou autorů je založená na sdílení zásad, které směřují k odhalení hluboce zakódovaných a udržitelných norem určujících lidský život. Artistický přístup obou výtvarníků je motivován hledáním autonomního plastického výrazu energie, která aktivuje tvůrčí počátky.

Sochy a obrazy hledají a odhalují živoucí významy, novou energii vyvěrající z tradic, z rodové a duchovní paměti. Dílo obou umělců obrací pohled k počátku – duchovní zkušenosti a stabilní opoře nových kroků.

Emil Popov se narodil v Kjustendilu. Vystudoval Národní výtvarnou akademii, obor Socha, kde od roku 1982 přednáší. Je členem Svazu bulharských výtvarníků. Absolvoval specializaci v Paříži a Stockholmu. Má za sebou více než dvacet samostatných výstav v Bulharsku a ve světě. Jeho práce jsou majetkem desítek muzeí, galerií a soukromých sbírek.

Stanislav Pamukčiev se narodil v Sofii. Vystudoval Národní výtvarnou akademii, obor Nástěnná malba. Je profesorem na katedře Malby NVA a členem Národního výboru Svazu bulharských výtvarníků. Uspořádal více než čtyřicet samostatných výstav v Bulharsku a v zahraničí. Je nositelem jedenácti prestižních ocenění v oblasti umění.

Výstava pokračuje do 6.5.2016.

Středa 6.4.2016, 18.00 hodin – vernisáž

Vernisáž za účasti obou autorů.

Podrobnosti

Zahájení:
Duben 6, 2016 @ 6:00 pm
Ukončení:
Květen 6, 2016 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.