Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

MÍSTA K SETKÁVÁNÍ

Únor 4 @ 6:00 pm - Únor 28 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Výstava obrazů Andreje Daniela

Bulharský kulturní institut pořádá první samostatnou výstavu malíře Andreje Daniela v České republice. Jeho tvorba  je nerozlučně spjata s moderní vizí bulharského výtvarného umění a už několik desetiletí ho prezentuje po celém světě.

Výstava je výsledkem nenadálé vize a název je metaforický. Nápad na její vytvoření dostal autor během svého posledního pobytu v Paříži, kdy se mu francouzské hlavní město zdálo plné míst k setkávání. Některá z nich jsou reálná, jiná – abstraktní, ale všechna umožňují zlehka se procházet mezi uměleckými epochami a rozmlouvat „na dálku“ s velikány moderny. Pro Andreje Daniela jsou tato místa záminkou, aby nás vzal na dobrodružnou cestu tam, kde se reálný a imaginární světy setkávají a prolínají.

Andrej Daniel (*1952) se narodil ve městě Ruse. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Sofii a v r. 1997 se stal profesorem. Má přes 150 výstav v Bulharsku a ve světě a je autorem více než 40 publikací. Jeho díla můžeme vidět v galeriích a soukromých sbírkách v Evropě, Americe a Asii. Je nositelem mnoha ocenění, z nichž poslední je státní cena „Vladimir Dimitrov-Majstora“ za výtvarné umění. Žije a pracuje v Sofii.

Výstava potrvá do 28. 2. 2020.

Podrobnosti

Zahájení:
Únor 4 @ 6:00 pm
Ukončení:
Únor 28 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.