Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

MAGICKÝ SVĚT LITOGRAFIE

Leden 7, 2016 @ 6:00 pm - Leden 28, 2016 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

MAGICKÝ SVĚT LITOGRAFIE. Výstava k 70. narozeninám bulharského malíře Borise Brankova.

Bulharský kulturní institut v Praze představuje jubilejní výstavu grafika Borise Brankova. Umělcovo dílo, které již roky vzniká v Praze, nás přenese do magického světa litografie. V galerii budou vystavena díla zpracovaná klasickou technikou přímo z litografického kamene sedmdesátiletého tiskařského lisu Krause.

Známý výtvarník pracuje v oblasti volné grafiky, ilustrace a ex libris. Jeho práce dělají velký dojem svou propracovaností, precizním zpracováním a skvěle zvládnutou technikou. Brankovovy grafiky mají silný expresivní výraz, zatímco ex libris se vyznačuje realistickou kresbou a jemnými barevnými odstíny.

Témata, která výtvarníka zajímají, nejsou spjata s prostorem a časem. Zobrazují svět, který provokuje představivost a vybízí k přemýšlení a rozjímání.

Boris Brankov se narodil v Sofii, kde v roce 1976 dokončil studia na Národní výtvarné akademii obor Grafika. Pracuje v oblasti ilustrace a grafiky. Ilustroval více než čtyřicet knih pro děti i dospělé. Do roku 1997 přednášel na sofijské Akademii. Od stejného roku žije a tvoří v Praze. Jeho obrazy jsou majetkem Národní galerie v Sofii a moha soukromých sbírek.

Výstava pokračuje do 28.1.2016.

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 7, 2016 @ 6:00 pm
Ukončení:
Leden 28, 2016 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.