Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

KŘÍŽEM KRÁŽEM BULHARSKEM

Prosinec 6, 2019 @ 7:30 pm - 8:30 pm

Navigace pro akce

V předvečer vánočních svátků a oslav nového roku 2020, během kterého oslavíme 100 let diplomatických vztahů Československa a Bulharska, vás Velvyslanectví Bulharské republiky v Praze a Bulharský kulturní institut v partnerství s Prahou 1 a týmem Taiko – Vánoční trhy zvou na tanečně-hudební představení Křížem krážem Bulharskem.

Již dalším rokem si obyvatelé i návštěvníci předvánoční Prahy budou moci vychutnat jedinečnost a temperament bulharského folkloru a to přímo v srdci hlavního města na Staroměstském náměstí. Sem z bulharského Asenovgradu přijede taneční soubor Vezenica (Výšivka), který prostřednictvím písní a tance představí folklorní tradice a zvyky, charakteristické pro jednotlivé etnografické oblasti Bulharska.Čeká nás vzrušující cesta křížem krážem Bulharskem. Vystoupení nás zavede do okouzlujícího pohoří Pirin, představí hravou severní krajinu i dobrudžskou úrodnou půdu následovanou mystickými písněmi Rodop. Barvitou folklorní cestu zakončíme divokými šopskými tanci. Prostřednictvím virtuózních vystoupení, hudbou a pestrými kostýmy se diváci ponoří do atmosféry bulharského folkloru, který vypráví nejen o kráse lidových tanců, ale i o bulharské duši.

Taneční soubor Vezenica (Výšivka) představuje bohatství bulharského národního tance a písní v celé jeho škále. Formace se svými představeními vystupovala v Bulharsku, Srbsku, Řecku, Makedonii, Itálii aj. Účastní se společných projektů se známými účinkujícími. Jejich repertoár zahrnuje písně a tance z různých bulharských regionů.

Podrobnosti

Datum:
Prosinec 6, 2019
Čas:
7:30 pm - 8:30 pm

Místo konání

Staroměstské náměstí
Staroměstské náměstí, Praha, Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.