Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

KONCERT FILMOVÁ HUDBA. NIKOLAJ IVANOV-OM

Září 22, 2016 @ 6:00 pm - 7:00 pm

Navigace pro akce

Známý bulharský skladatel a hudebník Nikolaj Ivanov-OM představí v Praze svůj autorský projekt Filmová hudba.

Koncert bulharského multiinstrumentalisty nabídne mix folkloru, hudebních vlivů dálného východu, jazz, minimalismus, ambient a sakrální tradiční tóny. Tematicky pojme delší období a hudbu z filmů Potopení Sozopolu, Slunečno, Jedna kalorie něžnosti, Válečný korespondent, Pravda o Orfeovi a další.

V posledních dvaceti letech složil Nikolaj Ivanov hudbu k více jak padesáti hraným a dokumentárním filmům. Poprvé zazní společně na živo během jednoho koncertu.

Nikolaj Ivanov začal hrát na piano jako pětiletý, ve čtrnácti letech přidal i hru na kytaru. Ve dvaceti letech si oblíbil improvizaci a jazz. Zatímco pracoval na filmové hudbě, různých projektech, začal hrát na další a další hudební nástroje. A tak v roce 2000 začal aktivně koncertovat jako sólista multiinstrumentalista.

Během svých koncertů hraje zejména na tradiční bulharskou osmistrunnou tamburu, akustické a elektrické kytary, sitár, duduk, klarinet, klavír a další nástroje. Ve zpěvu se orientuje na vokální styl, mix mezi bulharským folklorním a ortodoxním zpěvem, hrdelním zpěvem, indickým a maloasijským způsobem zpěvu.

Kromě evropských zemí koncertuje v Indii, Číně, na Blízkém východě a v Africe. Byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů za koncert v nejvyšší nadmořské výšce – Kala Patthar (5350 m) pod Mount Everestem v roce 1996.

Podrobnosti

Datum:
Září 22, 2016
Čas:
6:00 pm - 7:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.