Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

KONCERT 2 MEN ORCHESTRA

Listopad 1, 2019 @ 7:00 pm - 9:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze vás zve, abyste se ponořili do hudebního světa 2 MenOrchestra. Jedná se o nový projekt dvou „exotických“ hudebníků – Nikolaje Ivanova-Om a Petara Jordanova-Bunyho. Hudba, kterou tvoří, je syntézou různých stylů od jazzu, přes ethno a ambient, po elektronickou, sakrální a ezoterickou hudbu. Soustředí se na vibraci každého zvuku a od tiché energie ke crescendu vedou posluchače k novým hudebním rozměrům. Hudba 2 MenOrchestra se skládá především z autorské filmové muziky Nikolaje Ivanova-Om, ale i z doposud nerealizovaných produkcí a audio obrazů. Během pražského koncertu budou představena hudební témata zejména z oblíbených bulharských filmů Potápění Sozopolu, Ohřívání včerejšího oběda, Válečný korespondent (režie K. Bonev), Jedna kalorie něžnosti (I. Grabčeva), Poslední cesta (V. Barkov) aj.

Nikolaj Ivanov-OM je autor hudby k více jak padesáti filmům. Účastnil se mnoha projektů v Evropě, Asii, na Dálném východu, v Africe i Arabském světě. Snaží se nalézt rovnováhu mezi svými balkánskými kořeny jakožto autora a nevyhnutelné globalizace umění ve složité situaci technokracie a konzumní společnosti. Je nositelem řady prestižních ocenění za filmovou hudbu, např. z Los Angeles z Festivalu nezávislého filmu a za nejlepší soundtrack z Lisabonu (2017) aj.

Petar Jordanov-Buny je multiinstrumentalista a skladatel. Hraje na cajón, hang, djembe, darbuku, tapan (velký buben používaný zejména na Balkánském poloostrově) aj. Patří mezi zakladatele fusion formace Oratnitza, se kterou objel většinu světových hudebních festivalů a koncertů v Evropě, Asii, Dálném východu. České publikum mělo možnost se s kapelou seznámit během United Islands v roce 2014 a o dva roky později během jejich dalšího pražského koncertu.

Podrobnosti

Datum:
Listopad 1, 2019
Čas:
7:00 pm - 9:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.