Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

DEN EVROPY: KONCERT 10 LET BULHARSKA V EU

Květen 4, 2017 @ 6:00 pm - 7:00 pm

Navigace pro akce

V roce 2017 je tomu již deset let, kdy se Bulharská republika stala právoplatným členem Evropské unie. U příležitosti této události je připraven koncert Milici Gladnišské a Michaila Josifova & přátel. Perfektní vokální technika a skvělé muzikální vlohy nabídnou publiku jedny z nejznámějších bulharských jazzmanů současnosti. Vystoupí Milica Gladniška, Michaila Josifov, Vasil Spasov, Atanas Popov a Boris Taslev. Pod širým nebem na Střeleckém ostrově zazní populární i autorské pop a swing kompozice.
Jako každoročně se Velvyslanectví Bulharské republiky a Bulharský kulturní institut v Praze zapojí do programu i se stánkem, prezentujícím naši kulturní identitu a její integrování do jednotné Evropy.

Milica Gladniška je bulharská herečka a zpěvačka. Vystudovala Národní akademii divadelního a filmového umění Krastjo Sarafov, obor Loutkoherectví. Díky neuvěřitelnému rozsahu svého hlasu dosáhla skvělé kariéry jako jazzová a popová zpěvačka. Úspěšně spolupracuje s trumpetistou Michailem Josifovem a jeho hudebníky na několika projektech.

Michail Josifov patří mezi nejlepší současné bulharské hudebníky. Od roku 2009 vede sextet, se kterým úspěšně koncertuje v Bulharsku i ve světě. Je jedním ze zakladatelů Brazz Association, který pod sebou spojuje bulharské dechové hudebníky. Vyučuje hru na trubku a improvizaci na katedře Popového a jazzového zpěvu na Národní hudební akademii v Sofii.

Podrobnosti

Datum:
Květen 4, 2017
Čas:
6:00 pm - 7:00 pm

Místo konání

Střelecký ostrov
Střelecký ostrov, Praha 1, Česká republika
+ Mapa Google
Webová stránka:
http://11let.eu/

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.