Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

DĚJINY BULHARSKA. Představení třetího doplněného vydání prof. Jana Rychlíka

Červen 15, 2017 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

Velvyslanectví Bulharské republiky, Bulharský kulturní institut v Praze a nakladatelství Lidové noviny představují nové vydání knihy Dějiny Bulharska. Velký zájem o publikaci ze strany českých čtenářů si vyžádalo její již třetí a doplněné vydání, které představí autor prof. Jan Rychlík a redaktor Jan Urban osobně. Uznávaný český historik a univerzitní profesor pracoval na textu společně s již zesnulým prof. Ivanem Pavlovem, doc. Vladimirem Penčevem, prof. Emilií Angelovou a vědeckou pracovnicí Svetlanou Bajčinskou.

Publikace, doplněná o historické události posledních let, je pátými dějinami Bulharska napsanými v Česku. Následuje po knihách Pavla Josefa Šafaříka, Konstantina Jirečka, Františka Hýbla a Čestmíra Amorta. „Chtěl jsem zejména korigovat ty nesprávné představy o Bulharsku, které se uhnízdily v českých představách“, shrnuje autor Dějin Bulharska prof. Jan Rychlík.

Jan Rychlík je přední český historik a univerzitní profesor působící na Filosofické fakultě Karlovy univerzity v Praze a na Technické univerzitě v Liberci. Je odborníkem na české a slovenské dějiny a dějiny jihovýchodní Evropy. Jako vědecký pracovník působí v AV ČR. Narodil se v Praze do rodiny známého hudebního skladatele Jana Rychlíka. V roce 1980 získal doktorský titul na FFUK. V roce 1984 získal aspiranturu na Sofijské univerzitě, kde v roce 2014 obdržel čestný doktorát.

Podrobnosti

Datum:
Červen 15, 2017
Čas:
6:00 pm - 8:00 pm

Místo konání

Velvyslanectví Bulharské republiky
Krakovská 6, Praha 1, 110 00 Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.