Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Christo&Jeanne-Claude

Červen 11, 2015 @ 10:00 am - Červenec 20, 2015 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Christo&Jeanne-Claude. Kolekce ručně podepsaných plakátů.

Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze představují kolekci ručně podepsaných plakátů.
Ve spolupráci s partnery z Národní výtvarné akademie v Sofii a Architecture Week Prague se uskuteční jubilejní výstava Christo & Jeanne-Claude, jedné z nejvýraznějších dvojic moderního umění.
Christo a Jeanne-Claude se seznámili v Paříži v roce 1958. Proslavili se zejména instalacemi příbuznými uměleckému směru land art, při nichž balili či zahalovali předměty denní potřeby, přírodní objekty a budovy, vztyčovaly opony, obklopovali ostrovy a „sázeli“ slunečníky. Tyto dočasné zásahy do okolního prostředí se staly nezapomenutelnými uměleckými díly, na kterých dvojice pracovala dlouhé roky.
Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze jsou hrdí, že mohou představit reprezentativní výběr ručně podepsaných projektů, skic a raných prací, zapůjčených z fondu Národní výtvarné akademie v Sofii. Expozice je věnována 80. narozeninám Christa a nedožitým osmdesátým narozeninám Jeanne-Claude. Oba umělce, kromě citu pro umění, spojovalo i stejné datum narození.

Ve středu 10. června od 18 hodin provede publikum expozicí Milena Balcheva, vedoucí Muzejní sbírky Národní výtvarné akademie.
V rámci Pražské muzejní noci bude možné shlédnout dokumentární film o umělecké dvojici Hranice snů.

Podrobnosti

Zahájení:
Červen 11, 2015 @ 10:00 am
Ukončení:
Červenec 20, 2015 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.