Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

CHRISTO&JEANNE-CLAUDE. Komentovaná prohlídka

Červen 10, 2015 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

CHRISTO&JEANNE-CLAUDE. KOLEKCE RUČNĚ PODEPSANÝCH PLAKÁTŮ.
Komentovaná prohlídka

Expozicí nás provede Milena Balcheva, vedoucí Muzejní sbírky Národní výtvarné akademie.
Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze představují kolekci ručně podepsaných plakátů.
Ve spolupráci s partnery z Národní výtvarné akademie v Sofii a Architecture Week Prague se uskuteční jubilejní výstava Christo & Jeanne-Claude, jedné z nejvýraznějších dvojic moderního umění.
Christo a Jeanne-Claude se seznámili v Paříži v roce 1958. Proslavili se zejména instalacemi příbuznými uměleckému směru land art, při nichž balili či zahalovali předměty denní potřeby, přírodní objekty a budovy, vztyčovali opony, obklopovali ostrovy a „sázeli“ slunečníky. Tyto dočasné zásahy do okolního prostředí se staly nezapomenutelnými uměleckými díly, na kterých dvojice pracovala dlouhé roky.
Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze jsou hrdí, že mohou představit reprezentativní výběr ručně podepsaných projektů, skic a raných prací, zapůjčených z fondu Národní výtvarné akademie v Sofii. Expozice je věnována 80. narozeninám Christa a nedožitým osmdesátým narozeninám Jeanne-Claude. Oba umělce, kromě citu pro umění, spojovalo i stejné datum narození.

Podrobnosti

Datum:
Červen 10, 2015
Čas:
6:00 pm - 8:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.