Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Bulharská písmena – Evropská abeceda

Květen 31 @ 8:00 am - Červen 30 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

U příležitosti 24. května – Dne bulharské vzdělanosti a kultury a slovanského písemnictví hostuje nejúspěšnější projekt Mezinárodního trienále scénického plakátu, výstava Bulharská písmena – Evropská abeceda, ve třech světových metropolích. V Soulu, Moskvě a v Praze.

Expozice se do Galerie Bulharského kulturního institutu v Praze vrací po pěti letech vystavování po České republice. Společně s galeriemi a jinými kulturními institucemi jsme po tu dobu organizovali představování projektu, který stále budí zájem po celé zemi.

Mezi plakáty naleznete i jeden, který má českého autora. Plakát písmene L, který odkazuje ke slovu láska/любов. V Den bulharské vzdělanosti a kultury a slovanského písemnictví jsme výstavu zahájili společně s přednášejícími a studenty z Karlovy univerzity za přítomnosti velvyslance bulharské republiky, pana Jordana Parvanova. Prohlédnout si ji můžete do konce června 2020.

Projekt Bulharská písmena – Evropská abeceda je tak trochu ódou na písmo zprostředkované plakátem. Písmeno jako takové je neustálou tvůrčí provokací pro autory po celém světě. To, čím se tato expozice liší od podobných takových, je výjimečně hvězdný výběr výtvarníků – třicet umělců z dvaceti zemí. Každý z nich vytvořil jeden plakát s písmenem bulharské abecedy.

Podrobnosti

Zahájení:
Květen 31 @ 8:00 am
Ukončení:
Červen 30 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.