Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

BOKY A MOTÝLI. Představení sbírky básní Rene Karabaš (Irena Ivanova)

Listopad 23, 2017 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze ve spolupráci s magistrátem Varna a nadací Varna – evropské hlavní město mládeže 2017 představuje debutní básnickou sbírku Rene Karabaš. Kniha byla v roce 2016 nominována na cenu za poezii Ivan Nikolov. Autorka, která je nositelkou první ceny za beletrii z literární soutěžeBojan Penev, představí v pražském BKI knihu osobně.Na pozadí instalací videoartu zazní její poezie i v českém překladu.

Boky a motýli je v současnosti jednou z nejprodávanějších knih současné bulharské poezie. Získala si jak mladé, tak i zralé čtenáře.

Irena Ivanova je široké veřejnosti známá z oceňovaného provokativního filmu Bezbog (Godless, 2016, režie Ralica Petrova), ve kterém ztvárnila roli Gany, za níž získala řadu prestižních ocenění. Film byl promítánletos v Praze v rámci Febio festu. Kromě herectví se věnuje různým art projektům, spojených s divadlem a literaturou. Mnoho jejích básní bylo publikováno v různých sbírkách bulharské i zahraniční poezie. Vystupuje pod svým uměleckým pseudonymem Rene Karabaš.

Podrobnosti

Datum:
Listopad 23, 2017
Čas:
6:00 pm - 8:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.