Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

BISKUPSKÁ BAZILIKA A ŘÍMSKÉ MOZAIKOVÉ DĚDICTVÍ FILIPOPOLE

Leden 9 @ 6:00 pm - Únor 8 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Na začátku roku 2019, kdy se bulharské město Plovdiv stane Evropským hlavním městem kultury vás zveme na oficiální představení výstavy Biskupská bazilika a římské mozaikové dědictví Filipopole. Expozici jsme připravili společně s Velvyslanectvím Bulharské republiky a Nadací Amerika pro Bulharsko, která výstavu po jejím vzniku laskavě přenechala k volnému užití.

Výstava zachycuje archeologické vykopávky – nalezené stovky metrů čtverečních dobře zachovalých mozaik a projekt muzejního komplexu, se kterým Bulharsko kandiduje na zapsání na seznam UNESCO. Expozice zahrnuje přes dvacet informačních plakátů, fotografií a tři krátké filmy, které ukazují velkolepost pozdně antických mozaik v nejvýznamnějších památkách římského umění v Plovdivu.

Projekt si klade za cíl seznámit publikum s unikátním kulturním dědictvím, kterým bude Bulharsko představeno světu jako země starověkých civilizací a skvělých možností pro cestovatele. Zároveň popularizuje Plovdiv – Evropské hlavní město kultury 2019, které samo tisíciletou historii. Více o této iniciativě se dozvíte zde

Výstava potrvá do 8.2.2019

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 9 @ 6:00 pm
Ukončení:
Únor 8 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.