Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

8. ROČNÍK FESTIVALU BULHARSKÝCH FILMŮ 2016

Únor 11, 2016 @ 7:00 pm - Únor 17, 2016 @ 9:00 pm

Navigace pro akce

Osmý ročník Festivalu bulharských filmů organizuje Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze. Festival proběhne ve dnech od 11. do 17. února 2016 v kině Lucerna a v kině Evropský dům. Vstupné v kině Lucerna činí 100 Kč, do kina Evropský dům je vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v on-line prodeji kina Lucerna. Všechny filmy jsou opatřeny anglickými a českými titulky. Spoluorganizátory jsou Zastoupení Evropské komise v ČR, kino Lucerna, partnery Film Europe a bulharské Národní filmové centrum. Více informací, synopse filmů a celý program včetně doprovodného brzy zveřejníme.

Festival jako jediný přináší českému publiku každoročně nejnovější bulharské hrané i dokumentární filmy, které byly uvedeny v rámci prestižních filmových festivalů po světě. Letos jsou do programu nově zapojeny i současné krátké filmy.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 11. února 2016 v kině Lucerna celovečerním filmem režisérské dvojice Kristiny Grozevy a Petar Valčanova Lekce, který divákům nabídne strhující příběh mladé učitelky, která se rozhodla dát třídnímu zlodějíčkovi pořádnou lekci. Životní lekci lekci však dostane sama. Film představí jeho tvůrci osobně, těšit se můžeme i na herečku v hlavní roli Margitu Goševovou. Páteční program bude patřit filmu Barter režiséra Atanase Kirjakova. V sobotu večer nás westernová atmosféra přenese bohem zapomenutého místa uprostřed balkánských lesů, kde vládne Hombre

Dokumentární filmy budou i letos promítány v kině Evropský dům. Své filmy i letos představí filmoví tvůrci, režiséři a herci.

V rámci doprovodného programu je připravena výstava filmových plakátů Ten film miluju!, která v kavárně Lucerna a v Bulharském kulturním institutu poběží do 26. února 2016. V Evropském domě bude možné si prohlédnout výstavu Bulharské folklorní motivy (26.1.-26.2.).

Vstupenky do kina Lucerna je možné zakoupit on-line zde

Podrobnosti

Zahájení:
Únor 11, 2016 @ 7:00 pm
Ukončení:
Únor 17, 2016 @ 9:00 pm

Místo konání

Kino Lucerna
Vodičkova 35, Praha 1, 110 00 Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.