Načítání akcí

« všechny akce

60+1 / Burgas-Praha

Červenec 14 @ 5:00 pm - Srpen 14 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

60+1 / Burgas-Praha

Výstava obrazů malíře

Krastio Todorova – Ketze

Bulharský kulturní institut v Praze a obec Burgas představují jubilejní výstavu 60+1 / Burgas-Praha, která zahrnuje celistvou tvůrčí dráhu výtvarníka Krastio Todorova-Ketze, a to u příležitosti jeho dvou důležitých výročí: šedesáté narozeniny (2019) a třicet pět let umělecké činnosti.

Výstava hodlá propojit základní náměty Ketzových obrazů, jež se v jeho tvůrčím hledání objevují v průběhu let. Kouzelný svět charakteristických postav ožívá v pestrých, svěžích barvách: Harlekýn, symbol osamění a zahloubání, hledá spojení s přírodou; žena ochuzena o pozemskou marnivost, ale inspirující svou přitažlivostí; městská krajina se starými burgasskými domy, ze kterých je silně cítit blízká přítomnost moře.

Obrazy v sobě skrývají lyriku a romantiku. Krastio Todorov je považován za mistra grotesky. V průběhu let si vybudoval dobře rozeznatelný autorský styl a stal se z něj emblematický malíř Burgasu.

Známý, ale překvapivý, Krastio Todorov na první pohled s jasným a kategorickým námětem. Jeho obrazy odhalují mnoho vrstev ze života lidí. Dnes je z nich cítit optimismus, který láká ještě blíže k těmto fantaskním i reálným námětům.

První část výstavy byla instalována v Burgasu během června. V Praze bude výstava pokračovat do 14. srpna 2020.

Krastio Todorov-Ketza se narodil 8.6.1959 v burgasské oblasti. Vystudoval Výtvarné gymnázium v Kazanlaku a obor Malba na Velikotarnovské univerzitě sv. Cyrila a Metoděje. Od počátku 90. let 20, století je členem Svazu bulharských výtvarníků. Na svém kontě má více jak padesát samostatných výstav v Bulharsku, Francii, Polsku, Německu, Velké Británii, USA a Rakousku.

Podrobnosti

Zahájení:
Červenec 14 @ 5:00 pm
Ukončení:
Srpen 14 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.