front

Bulharský kulturní institut v Praze ve spolupráci s magistrátem Varna a nadací Varna – evropské hlavní město mládeže 2017 představuje debutní básnickou sbírku Rene Karabaš. Kniha byla v roce 2016 nominována na cenu za poezii Ivan Nikolov. Autorka, která je nositelkou první ceny za beletrii z literární soutěže Bojan Penev, představí v pražském BKI knihu osobně.Na pozadí instalací videoartu zazní její poezie i v českém překladu.

Boky a motýli je v současnosti jednou z nejprodávanějších knih současné bulharské poezie. Získala si jak mladé, tak i zralé čtenáře.

Irena Ivanova je široké veřejnosti známá z oceňovaného provokativního filmu Bezbog (Godless, 2016, režie Ralica Petrova), ve kterém ztvárnila roli Gany, za níž získala řadu prestižních ocenění. Film byl promítán letos v Praze v rámci Febio festu. Kromě herectví se věnuje různým art projektům, spojených s divadlem a literaturou. Mnoho jejích básní bylo publikováno v různých sbírkách bulharské i zahraniční poezie. Vystupuje pod svým uměleckým pseudonymem Rene Karabaš.

23.11.2017, 18:00 hodin, Bulharský kulturní institut, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.