album web2

Bulharský kulturní institut v Praze daroval album Josef Pitter (1881-1925) do fondu Národní knihovny České republiky, Slovanské knihovny a Městské knihovny v Praze. Ředitelka BKI-Praha, paní Galina Todorova, osobně předala album PhDr. Lukavcovi z Oddělení doplňování zahraničních dokumentů NK ČR a paní Anežce Kindlerové, Vedoucí oddělení doplňování fondů Slovanské knihovny. Za Městskou knihovnu v Praze knižní dar přijala Lenka Hanzlíková, vedoucí tiskového oddělení.
Na všechny udělalo grafické album velký dojem a věří, že přiláká spoustu čtenářů.

Trojjazyčné album obsahuje vědeckou studii a více než dvě stě reprodukcí obrazů Josefa Pittera, zakladatele bulharské tiskové grafiky. Velká část z nich je do konce listopadu vystavena v pražské galerii Villy Pellé a v Galerii BKI-Praha.

Na projektu Josef Pitter (1881-1925) jsme začali pracovat v Bulharském kulturním institutu před rokem a půl a dosáhli jsme svého cíle – najít Josefu Pitterovi důstojné místo v dějinách výtvarného umění, šířit jeho jméno a dílo nejenom v Bulharsku, ale i v České republice, Evropě a po světě. Projekt a album se nakonec staly základním kamenem pro další výzkum a sdílení materiálů a znalostí nejen ze strany profesionálů, ale i Pitterovy rodiny.

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.